Z życia szkół SOP

Atutami naszej szkoły są:
  • Profesionalna kadra pedagogiczna.
  • Mała liczba uczniów w klasie (klasy 24 - osobowe).
  • Bardzo dobre relacje pomiędzy uczniami wszystkich roczników.
  • Kameralna, miła atmosfera, zajęcia dydaktyczne od 8:00 do 15:15.
  • Nowoczesne pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, w tym jedna sfinansowana w czerwcu 2008 roku z funduszy EFS.
  • Bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe.
  • Konsultacje indywidualne-przedmiotowe dla uczniów.
  • Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych: SKS, siłownia, radiowęzeł szkolny, SKKT "SOPELKI", "EUROSOP", koło teatralne, zespół wokalno-muzyczny, koło plastyczne.
  • Nauka gry w brydża i w szachy.
  • Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych i w zawodach sportowych.
  • Bezpieczeństwo (szkoła jest objęta monitoringiem).
  • Biblioteka wraz z czytelnią.
  • Gabinet medyczny z opieką pielęgniarki szkolnej.
  • Konsultacje z pedagogiem i psychoterapeutą Marzenią Janiszewską dla uczniów i rodziców.
Liceum Ogólnokształcące SOP im. Księdza Poety Jana Twardowskiego w Płocku uczestniczy w akcji bezpieczne wakacje 2013.
Liceum Ogólnokształcące SOP im. Księdza Poety Jana Twardowskiego w Płocku jest partnerem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w ramach projektu Gminowo.
Uczniowie LO SOP realizowali w roku szkolnym 2009/2010 kolejny program CEO - Szkoła Myślenia, biorą też udział w programie "Filmoteka Szkolna".
Uczestniczyli w obchodach 20 rocznicy Konwencji Praw Dziecka w listopadzie 2009 r.

Szkoła uzyskała w czerwcu 2009 r. certyfikat "Szkoła bez przemocy".

Uczniowie wraz z nauczycielami pod patronatem Oddziału Płockiego SOP włączyli się do akcji "Ławeczka dla druha", organizując w ramach Samorządu Uczniowskiego zbiórkę pieniędzy na pomnik - ławeczkę dla druha Wacława Milkego.
Brali też udział, jak co roku, w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Współpracujemy z PTTK
Szkolne Koło PCK to grono krwiodawców, którzy już wielokrotnie włączali się do akcji "Młoda Krew Ratuje Życie", (na XX-lecie PCK szkoła otrzymała medal PCK).

Młodzież ze szkół SOP jest otwarta na wszelkie inicjatywy i pomysły lokalnych i ogólnopolskich instytucji, które proponują szereg interesujących, projektów, imprez i uroczystości.

Aktywni z natury

Polska Fundacja Imienia Roberta Schumana
CEO
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku
Fundacja - Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej "MŁODZI RAZEM"
Portal Edukacyjny Eduentuzjasci.pl
Szkoła Festiwalu Nauki
Unicef Polska
SZKOŁA z KLASĄ
SZKOŁA MYŚLENIA
Sami uczniowie też zgłaszają niezwykle ciekawe pomysły z których bardzo udanym okazał się konkurs "Mam Talent".

Jeśli poważnie myślisz o swojej przyszłości, rozwoju własnej osobowości,
nie tolerujesz agresji, cenisz przyjacielskie relacje z ludźmi - będziemy w stanie spełnić Twoje oczekiwania!

Przyjdź! Zobacz! Przekonaj się sam!